یا فخر من لا فخر له.

« .پهپاد آمریکایی توسط نیروهای نظامی ایران هدف موشک قرار گرفت و بعد از این اتفاق، رئیس جمهور ترامپ سخنرانی جالبی داشتن و گفتن "ما می تونستیم به ایران حمله کنیم ــ و خب واقعاً هم اگه میخواست می‌تونست ــ اما من دیدم اونا یه پهپاد بدون سرنشین زدن و ما اگه حمله کنیم حداقل 150 نفر انسان بی‌گناه کشته می‌شن. به خاطر همین دستور توقف حمله رو دادم."

و خب این کارشون خیلی ارزشمند و انسانی بود به نظر من. با اینکه معلوم نبود اون پهپاد واقعا تو سرزمین ایران بود که سرنگون شد یا نه!

نکته‌ی بعد اینکه ایران قبلاً در مورد پهپاد RQ170 ادعا کرده بود که کنترل این پهپاد رو به دست گرفته و اون رو سالم نشونده. و اگه توانایی این کار رو داشت دیگه نباید این پهپاد رو می‌زد، باید این رو هم سالم می‌نشوند. به خاطر همین اگه کار به شکایت حقوقی دولت آمریکا بکشه ممکنه بحث مسئولیت بین المللی ایران پیش بیاد».

اشتباه نکنید.اینا تحلیل های یه آمریکایی نیست. اینا حرفای یه دانشجوی ارشد حقوق بین‌الملل تو دانشگاه تهرانه که تصمیم گرفته بود موضوع ارائه اش سر کلاس بررسی تفصیلی برخی مسائل روز، «آثار حقوقی سرنگون شدن پهپاد آمریکایی توسط جمهوری اسلامی در خلیج فارس» باشه!

و اگه کسی با استدلال نمی‌زد توی دهنش، این روایت آمریکایی از حادثه رو به دیگران تحمیل می‌کرد.

+ و اما شما. .

اگه خودتون و عقیده تون رو بر حق می‌دونید، توی هر رشته‌ای یا هر جایگاهی که قرار دارید باید ادبیات جمهوری اسلامی رو بشناسید و بتونید با گفتمان سازی ازش دفاع کنید. نه اینکه صرفاً یه بچه مذهبی خوب و ساکت باشید که نمازش رو توی مسجد می خونه، به نامحرمم نگاه نمی‌کنه ولی بلد نیست در حد پنج تا کلمه از عقیده‌اش دفاع کنه! 

شما یا توی این جبهه حضور دارید یا ندارید.

و اگه حضور دارید یا دوست دارید حضور داشته باشید باااااید تاریخ بدونید.

بااااااید اقتصاد بلد باشید.

بااااااید ت رو بشناسید. 

و از همه مهم تر، بااااید توی رشته‌ی خودتون تبدیل به متخصص ترین فرد بشید. 

و این "باید" ها دل به خواهی من نیست.که تکلیف ماست، بار ماست، رسالت ماست.

و نیاز داره که از همین امروز براش برنامه ریزی کنیم و راجع بهش فکر کنیم. از همین امروز.از همین الان.

وَقَالَ ارْکَبُوا فِیهَا بِسْمِ اللَّهِ مَجْرَاهَا وَمُرْسَاهَا ۚ إِنَّ رَبِّی لَغَفُورٌ رَحِیمٌ.

و گفت: در آن سوار شوید که روان شدن و لنگر انداختنش فقط با نام خداست، همانا پروردگارم آمرزنده و مهربان است.

هود/41

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Armys برنامه ریزی راهنماي خريد کالا و سرويس هاي مختلف صفحه رسمی استودیو هیس رکورد تجهیزات پزشکی محصولات گیاهی نیوشانیک سایت تخصصی تایپ و مقاله نویسی دکتر رحمت الله بابایی استخرسری اخبار تکنولوژِی و دانلود بازی های کامپیوتری